Atrakcje


W najbliższej okolicy znajduje się Galeria Sztuki Ludowej, Termy Bukowiańskie (zjeżdżalnie, baseny geotermalne odkryte i zakryte, dzikie rzeki, sauny, jacuzzi, ośrodek rehabilitacyjny i mnóstwo innych wodnych atrakcji!) oraz kompleks 8 wyciągów orczykowych (Zwyrtlik, Ufo, Turnia, Mały Kasprowy, Skałka) i 1 krzesełkowy, a kawałek dalej Stacja Narciarska Na Rusińskim (1 wyciąg krzesełkowy, 2 orczykowe).
W centrum Bukowiny znajdziemy kolejne wyciagi, karczmy oraz wszelkiem inne atrakcje dla turystów. Olczański Wierch to największe zgrupowanie wyciągów w Bukowinie !!!  To prawdziwy raj dla amatorów bialego szalenstwa, dobrze utrzymane trasy narciarskie, duza ilość wyciagów o różnym stopniu trudności, naśnieżanych, oświetlonych, o różnym stopniu trudności. W pobliżu stoków narciarskich znajdują się również lokale gastronomiczne, parkingi i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Bliskość lasu i  łąk pozwalają na długie spacery w niesamowitej scenerii, przecież u nas góry na wyciągniecie ręki!
Doskonałe miejsce do wędrówek pieszych i rowerowych, a przepiękne widoki i dogodna lokalizacja sprawia, iż coraz więcej osób wybiera się do Bukowiny na wypoczynek. Stad widać całą panoramę Tatr. Można odpocząć nad rzeką, wybrać się do lasu na grzyby lub zorganizować wycieczkę w Tatry Polskie i Słowackie. Bukowina Tatrzańska jest gospodarzem dwóch słynnych imprez kulturalnych: odbywającego się zimą Góralskiego Karnawału oraz sierpniowych Sabałowych Bajań.Lokalizacja "Olczańskiego Wierchu" pozwala na dogodne skomunikowanie się z pozostałymi częściami Podhala, Małopolski, a także Słowacji. To wielki atut, ponieważ można ją poznać starannie dobierając trasę podróży.

W pobliżu znajdziecie góry, jeziora, ogromne lasy oraz zabytki architektury. W najbliższej okolicy zlokalizowane są 4 parki narodowe (Tatrzański, Gorczański, Pieniński i Babiogórski) oraz rezerwaty przyrody m. in. Bór na Czerwonem, Skałka Rogoźnicka, Przełom Białki, a także Jezioro Czorsztyńskie, czy też spływ przełomem Dunajca.

"Olczański Wierch" to doskonała baza wypadowa do takich miejsc jak: Białka Tatrzańska, Zakopane, Nowy Targ, czy też dalej patrząc Kraków, Wieliczka itd. oraz Słowacja.